Budowa strony www

Internet aż roi się od stron internetowych, co sprawia, że budowa strony www jest niezbędnym fundamentem do bezpośredniego przyciągnięcia dużej liczby internautów. Według Statista tylko w 2020 r. odsetek niemieckich użytkowników internetu wyniósł prawie 95%. Zwróć więc uwagę na szczególne cechy dobrej strony internetowej Chociaż istnieje wiele sposobów na zbudowanie strony internetowej, najłatwiejsze są dla nas dwa: za pomocą kreatora stron internetowych lub za pomocą WordPressa. Jeśli to Twoje pierwsze rodeo, zalecamy skorzystanie z narzędzia do tworzenia witryn. To powiedziawszy, WordPress jest również popularnym wyborem, więc przeprowadzimy Cię przez oba procesy tworzenia. Bez względu na wybraną opcję, pod koniec tego posta będziesz w stanie zbudować stronę internetową w godzinę, jeśli wykonasz kilka prostych kroków. Jak wygląda budowa strony www?

1: Wybierz odpowiedniego kreatora stron internetowych dla siebie

Ogromna liczba osób korzysta z kreatorów stron internetowych do budowy stron, który pomoże Ci w doborze odpowiednich grafik i stylu strony.

2: Zapisz się na plan, który odpowiada Twoim potrzebom i budżetowi

Gdy już zdecydujesz się na narzędzie do tworzenia witryn, musisz zarejestrować się w celu uzyskania planu. Twórcy stron internetowych mają tendencję do oferowania wielu planów. Różne witryny mają różne potrzeby, a plany zapewniają, że nie płacisz za rzeczy, których nie potrzebujesz. To ogromny plus twórców stron internetowych w porównaniu z programistami internetowymi. Programista internetowy może kosztować od 900 do 3000 zł za samo dostosowanie szablonu, a w pełni dostosowana strona internetowa zbudowana od podstaw często kosztuje tysiące. W międzyczasie stworzenie własnej witryny internetowej za pomocą kreatora pozwala uzyskać w pełni funkcjonalną witrynę internetową za mniej niż cena kawy.

3: Wybierz unikalną i odpowiednią nazwę domeny

Nazwa domeny to jeden z głównych sposobów, w jaki witryna prezentuje się w Internecie, więc niech się liczy. Oto kilka praktycznych zasad przy wyborze nazwy domeny. Niech to będzie istotne. Brzmi to oczywiste, ale warto o tym wspomnieć. Upewnij się, że domena odpowiada temu, co widzą użytkownicy odwiedzający Twoją witrynę. Niech będzie krótki, a przynajmniej niezapomniany. Jeśli chcesz, aby ludzie zapamiętali Twoją witrynę, nie wybieraj domeny, która ma kilkadziesiąt znaków. To będzie wyglądać głupio i nikt tego nie zapamięta. Unikaj liczb. Generalnie najlepiej jest unikać cyfr w nazwach domen. Wygląda to (ogólnie) nieprofesjonalnie i dodaje kolejny element do zapamiętania. Sprawdź, czy branding już nie istnieje. Istnieją już miliony stron internetowych. Oznacza to, że zajęte są już miliony domen. Sprawdź , czy Twój będzie się wyróżniał, zanim się do tego zobowiążesz

4: Dostosuj swój projekt szablonu

Jak powiedzieliśmy w ostatnim kroku, szablony zapewniają ramy. Biorąc pod uwagę, jak wiele osób używa obecnie kreatorów do tworzenia witryn, istnieje prawdopodobieństwo, że istnieje kilka witryn z takimi samymi strukturami jak Twoja. Przynajmniej będziesz musiał wypełnić wybrany szablon treściami specyficznymi dla Ciebie. Aby naprawdę się wyróżnić, musisz dokonać pewnych dostosowań.

5: Budowa strony www – treść

Po zabawie z kolorami i układem witryny nadszedł czas, aby rozpocząć dodawanie treści — czyli obrazów, filmów i tekstu.