Czego nie lubią pracodawcy podczas rozmowy rekrutacyjnej?

Kiedy idziesz na rozmowę rekrutacyjną, musisz być przygotowany na pytania, które ci zadadzą, a są takie pytania, których pracodawcy nie lubią. 

Nie lubią, gdy Twoja postawa jest niezręczna, lub gdy unikasz kontaktu wzrokowego, lub gdy nie przywitasz się i nie przedstawisz. Pierwsze wrażenie u pracodawcy jest ważne. Pracodawca chce zobaczyć, że jesteś pewny siebie i że masz dobre maniery. Chce sprawdzić, czy potrafisz prowadzić z nim rozmowę. Dlatego tak ważne jest przygotowanie przed pójściem na rozmowę kwalifikacyjną: pomaga to zrelaksować się podczas rozmowy i sprawia wrażenie, że wiesz, co robisz. Pracodawca chce zobaczyć, czy może zaufać pracy z kimś takim, więc szukają innych rzeczy w wywiadzie niż w normalnej rozmowie z przyjacielem lub współpracownikiem. Interesują ich twoje umiejętności i doświadczenie, ale chcą też zobaczyć, jak dobrze wpasujesz się w kulturę ich firmy.

Każda firma ma swoją własną kulturę organizacyjną, ale ogólnie rzecz biorąc, pracodawcy nie lubią, gdy rozmówca jest nieprzygotowany do rozmowy lub pojawia się późno. Więcej inforamcji na temat dobrej rekrutacji znajdziesz na stronie https://teamowi.pl/ .