Jak dbać o tapicerkę w samochodzie?

Kiedy jeździsz samochodem, nieuniknione jest, że tapicerka będzie się z czasem brudzić. Czy to plamy, brud, czy po prostu ogólne zużycie (jak np. blaknięcie kolorów), niewiele można zrobić, aby to zatrzymać. Jeśli jednak odpowiednio zadbasz o swoją tapicerkę i wyczyścisz ją od czasu do czasu, możesz uniknąć trwałych uszkodzeń i sprawić, że Twój samochód będzie wyglądał jak nowy. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić.

Po pierwsze, staraj się utrzymywać swój samochód w jak największej czystości. Nie pozwól, aby brud i zanieczyszczenia gromadziły się na tapicerce. Zadbaj o to, aby przynajmniej raz w tygodniu (lub w razie potrzeby częściej) odkurzyć samochód – zwróć szczególną uwagę na wnętrze pojazdu, a także pod nim i między siedzeniami. Powinieneś również użyć wilgotnej szmatki, aby wytrzeć wszelkie rozlane płyny lub plamy z powierzchni tak szybko, jak to możliwe po ich wystąpieniu – zapobiegnie to ich wnikaniu w materiał i utrudni późniejsze usunięcie.

Następnie, gdy masz poplamione tkaniny (zwykle spowodowane przez żywność lub napoje), użyj sody klubowej, aby namoczyć wilgoć, która może pozostać. Następnie użyj gąbki z ciepłą wodą zmieszaną z detergentem do mycia naczyń (rozcieńczonym), aby umyć plamę. Więcej motoryzacyjnych porad znajdziesz na stronie https://teamuto.pl/ .