Jakie rośliny są trujące dla kotów?

Istnieje wiele roślin, które są toksyczne dla kotów, ale oto lista niektórych, na które musisz zwrócić szczególną uwagę wokół swojego domu.

– Azalia: Te rośliny są pełne toksyny zwanej grayanotoxin, która może powodować wymioty i biegunkę, jeśli zostanie spożyta. Wiadomo również, że powoduje nieprawidłowości w pracy serca u psów, więc trzymaj swoje zwierzęta z dala od wszystkich części rośliny, w tym miodu z nektaru.

– Poinsecja: Podczas gdy te rośliny powszechnie widziane przez cały sezon wakacyjny nie są technicznie trujące dla kotów, powinny być trzymane poza zasięgiem, ponieważ mogą powodować ślinienie się i utratę apetytu u zwierząt domowych. Pamiętaj również, że zawierają sok, więc jeśli Twojemu kotu zdarzy się żuć jedną z nich, pamiętaj, aby natychmiast wyjąć ją z ust.

– Lilie: Te rośliny są wysoce toksyczne dla kotów i psów. Twój zwierzak będzie prawdopodobnie wykazywał oznaki reakcji alergicznej, takie jak wymioty lub biegunka, a nawet bardziej poważne problemy. 

Dodatkowo, warto wspomnieć, iż żwirek dla kotów jest szczególnie niebezpieczny, ponieważ zawiera glinkę bentonitową, która może powodować poważne problemy żołądkowo-jelitowe zarówno u zwierząt, jak i u ludzi. Chociaż ma łagodny zapach i jest biały, gdy jest suchy, staje się bardzo ciemnobrązowy, gdy jest mokry i może być mylony z czekoladą przez ciekawskie kociaki.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://funokay.pl/ .