Wiertarko wkrętarka metabo

Wiertarko wkrętarka metabo to małych wymiarów narzędzie, dobrze nadające się do wkręcania oraz wykręcania śrub. Natomiast praktyczność wiertarko-wkrętarek nie ogranicza się do wkręcania oraz wykręcania – w wielu pracach mogą zmienić wiertarkę sieciową. Wiertarko-wkrętarki to małych wymiarów narzędzia, zazwyczaj akumulatorowe. Dobrze nadają się do wkręcania oraz wykręcania śrub. Można także nimi przebijać, nierzadko w niezbyt trwałych produktach – drzewie, tworzywach drewnopochodnych, metalu oraz tworzywach syntetycznych.

Wiertarko wkrętarka metabo – czym jest oraz dla kogo będzie doskonała?

Jeśli jest szansa prowizorycznego wkręcania śrub przy zastosowaniu poszczególnych wiertarek oraz wiercenia przy zastosowaniu poszczególnych wkrętarek, to może jest narzędzie hybrydowe, więc łączące właściwości obu omówionych sprzętów? Oczywiście, jest. Wiertarko-wkrętarki to zazwyczaj kompaktowe aparaty, zazwyczaj wsparte o akumulatory. Przeznaczone są do wkręcania oraz wykręcania śrub, jednak również można nimi wiercić. Ich moc w tymże obszarze ciężko jest przyrównać do młotowiertarek, natomiast z prostszymi powierzchniami powinny sobie radzić.

Wiertarko wkrętarka metabo – jak wykorzystywać?

Większość wiertarko-wkrętarek ma dwa biegi, pierwszy spośród nich należy wykorzystywać do wkręcania w delikatnych produktach np. w drzewie, lub będziemy dokręcać maleńkie śrubki. Tymczasem bieg kolejny winno się wykorzystywać gdy będziemy działać z produktem twardym czy z dużym wkrętem. Dodatkową kwestią jest ruchomy pierścień na jakim są liczby 1, 2, 3 itd. oraz znaki np. wiertła, jakie oznakowania odnajdziesz na pierścieniu zależy od wytwórcy oraz specyfikacji narzędzia. Te liczby odpowiadają konkretnej mocy z jaką będziesz wkręcał wkręt, lub dokręcał śrubę.