Czym jest tynkowanie?

Tynkowanie jest jednym z tych zadań remontowych domu, który wydaje się prosty i nieskomplikowany, ale w rzeczywistości jest nieco bardziej skomplikowany niż się wydaje na początku. W tym poście, będziemy badać tajniki tynkowania, w tym, co to jest, dlaczego warto to zrobić, i jak to zrobić samodzielnie. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://totalnyremont.pl/ .

Co to jest tynkowanie?

Tynkowanie to sposób wykończenia suchej zabudowy (rodzaj płyty ściennej), który tworzy gładką powierzchnię. Stosuje się go w wielu miejscach w domu, gdzie chcemy uzyskać gładkie wykończenie – ściany, sufity, schody itp. – a uzyskana powierzchnia może wyglądać jak świeżo wylany beton lub staromodny sufit z desek sosnowych. 

Czy warto robić to samemu?

Samo tynkowanie nie jest zbyt skomplikowane – to po prostu wykończenie powierzchni płyty ściennej masą szpachlową i wyszlifowanie jej na gładko. Jednak wiąże się z tym kilka innych rzeczy – zaopatrzenie się w potrzebne narzędzia, przygotowanie powierzchni do tynkowania, bezpieczna praca podczas jej wykonywania (nie zapomnij o środkach ochrony indywidualnej!) oraz dbanie o gotowy produkt.