Jak często należy wykonywać trening cardio?

Jeśli dopiero zaczynasz trenować cardio (jak chodzenie, bieganie, pływanie, jazda na rowerze lub inne ćwiczenia podnoszące tętno), możesz zastanawiać się, jak często powinieneś to robić. Jeśli jesteś już doświadczonym ćwiczeniowcem, możesz znaleźć w swoim kalendarzu kilka wolnych dni i chcieć efektywnie pracować nad osiągnięciem celu, jakim jest odzyskanie formy.

Jaki jest najlepszy sposób, aby przejść do tego? Odpowiedź zależy od tego, jakie są Twoje cele związane z ćwiczeniami. Na przykład, jeśli masz nadzieję na utratę wagi, to robienie treningu cardio kilka razy w tygodniu jest idealne. Jak większość rzeczy związanych z fitnessem, nie ma jednej optymalnej ilości czasu pomiędzy treningami, która będzie miała zastosowanie do każdej osoby i sytuacji. Niektórzy ludzie zobaczą poprawę z ćwiczeniami tak rzadkimi jak raz w tygodniu, podczas gdy inni mogą potrzebować częstszych sesji więcej niż raz dziennie. Wszystko zależy od Twoich osobistych celów i okoliczności.

Oto kilka ogólnych wytycznych dotyczących harmonogramu treningu cardio:

-Jeśli chcesz schudnąć, dąż do 2-3 razy w tygodniu po 20-30 minut na sesję.

-Jeśli chcesz poprawić zdrowie i wytrzymałość układu sercowo-naczyniowego, celuj w 3-5 razy w tygodniu po 30 minut na sesję.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://strongo.pl/ .