Jakie suplementy warto zażywać jesienią?

Gdy pogoda robi się chłodniejsza, a nasze zajęcia na świeżym powietrzu zaczynają się kończyć, przypomina nam się, że musimy poświęcić trochę więcej uwagi naszemu zdrowiu. 

Mamy mniej czasu na zewnątrz, a tym samym mniej okazji do uzyskania witamin i minerałów z ekspozycji na słońce. Winowajcami tego stanu rzeczy są zimna pogoda, centralne systemy ogrzewania/chłodzenia oraz krótsze dni. W związku z tym wszyscy powinniśmy zwracać większą uwagę na naszą dietę – szczególnie na owoce i warzywa – a także upewniać się, że mamy wystarczająco dużo ruchu.

Jeśli chodzi o suplementy, istnieje wiele witamin, które są kluczowe dla optymalnego zdrowia jesienią lub o każdej porze roku. Multiwitaminy mogą pomóc uzupełnić wszelkie braki w codziennej diecie, które mogą być spowodowane częstym jedzeniem poza domem lub po prostu brakiem wystarczającej ilości owoców i warzyw. Witamina C ma właściwości antyoksydacyjne i jest również dobra dla wsparcia odporności – pomimo tego, że na zewnątrz jest zimno, możesz być bardziej podatny na złapanie przeziębienia niż w lecie! Witamina D jest również bardzo ważna teraz, kiedy jest mniej światła słonecznego – pomaga regulować poziom wapnia w organizmie. Magnez bierze udział w funkcjonowaniu mózgu i przekazywaniu nerwów, a także w kurczeniu i rozkurczaniu mięśni; potrzebujesz go, aby utrzymać mięśnie w zdrowiu o tej porze roku. Więcej na temat suplementacji na stronie https://feedfit.pl/ .