Jak sobie poradzić z łuszczącą się skórą?

Jak sama nazwa wskazuje, łuszcząca się skóra to właśnie to – łuszcząca się skóra z naskórka. Występuje częściej w chłodniejszych miesiącach – zimna pogoda może powodować pękanie i łuszczenie się wierzchniej warstwy skóry w kontakcie z wilgocią i zimnem. Łuszcząca się skóra nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, ale jest irytująca i nieestetyczna.

Możesz zrobić kilka rzeczy, aby zapobiec łuszczeniu się skóry:

– Zawsze należy nawilżać twarz po jej umyciu. Bez względu na porę roku, pomaga to chronić przed wysuszeniem. Używaj produktów przeznaczonych do twarzy, takich jak krem lub lotion, a nawet olejek – cokolwiek, co działa w Twoim przypadku.

– Powinnaś również starać się utrzymać komfortową temperaturę w swoim pokoju (około 65 stopni F). Pomoże ci to uniknąć suchego powietrza, które może sprawić, że twoja skóra będzie sucha i łuszcząca się.

Jeśli masz już trochę płatków na twarzy i chcesz się ich pozbyć, istnieje kilka domowych środków, które możesz wykorzystać:

– Zrób pastę z sody oczyszczonej i wody i wetrzyj ją w twarz. Pozostaw na około 10 minut, a następnie zmyj ciepłą wodą. Soda oczyszczona pomoże złuszczyć martwe komórki skóry i pozostawi cię wyglądającą gładko. Więcej artykułów na temat urody znajdziesz na stronie https://vibeglow.pl/ .