Jak sobie poradzić z puszącymi się włosami?

Puszące się włosy to przekleństwo, z którym musi żyć każda kręconowłosa dziewczyna, ale nie oznacza to, że musisz się przed nim ugiąć i zaakceptować go jako swój los. W rzeczywistości, istnieje wiele sposobów na poradzenie sobie z puszącymi się włosami, z których większość to wybór odpowiednich produktów dla danego typu włosów.

Pierwszym krokiem w kierunku okiełznania puszenia się włosów jest wybór dobrego szamponu i odżywki. Szampony przeznaczone do walki z puszeniem się włosów będą miały w swoim składzie takie składniki jak silikon, który powleka łodygi włosów i tworzy barierę ochronną przed wilgocią. Jeżeli jednak stosujesz produkt na bazie silikonu na włosach cienkich, musisz uważać, by nie przesadzić – odrobina wystarczy na długo. Odżywki mogą pomóc nadać połysk i blask suchym włosom, wypełniając luki spowodowane rozdwojonymi końcówkami. Ponieważ nie wymagają one spłukiwania, mogą zapewnić bardziej długotrwałe korzyści niż szampony, pomagając jednocześnie Twoim pasmom zachować wilgoć.

Puszące się włosy nie zawsze oznaczają, że robisz coś źle – puszenie się włosów ma podłoże genetyczne! Jeśli Twoja mama lub tata urodzili się z dużymi lokami, istnieje duża szansa, że Ty również odziedziczyłaś ich gęstą grzywę. Więcej na temat urody znajdziesz na stronie https://stylishbasket.pl/ .