Jak zablokować reklamy w Internecie?

Jak być może już wiesz, reklamodawcy płacą za umieszczanie reklam w Internecie. Kiedy przeglądasz strony internetowe, możesz być śledzony przez pliki cookie (małe kawałki tekstu umieszczone przez stronę internetową), a następnie skierowany z reklamami, które są oparte na historii przeglądania. Im więcej informacji reklamodawcy wiedzą o Tobie, tym bardziej mogą kierować swoje reklamy do Twoich zainteresowań.

Możesz zablokować reklamy w Internecie na trzy sposoby: możesz użyć przeglądarki blokującej reklamy lub pobrać bloker i dodać go do istniejącej przeglądarki, lub możesz użyć specjalnej aplikacji, która blokuje reklamy z całego urządzenia. Dla komputerów stacjonarnych i laptopów istnieje wiele różnych ad-blockerów dostępnych za darmo. Możesz zainstalować jeden z nich na swoim komputerze, aby zablokować reklamy z każdej odwiedzanej strony. Główne przeglądarki, takie jak Chrome i Firefox mają rozszerzenia, które będą blokować reklamy dla Ciebie.

Dla urządzeń mobilnych, takich jak telefony i tablety, istnieje również kilka różnych aplikacji dostępnych zarówno dla urządzeń z systemem Android i iOS. Te aplikacje mogą być zainstalowane za darmo i będzie blokować reklamy z każdej aplikacji na telefonie. Dodatkowo, jeśli masz zainstalowaną przeglądarkę Google Chrome na swoim telefonie, możesz po prostu zainstalować rozszerzenie ad-blocker, aby uzyskać ten sam efekt! Więcej na temat medió i technologii na stronie https://rockethome.pl/ .