Z jak dużym ekranem wybrać smartfona?

Ekran to najważniejsza część smartfona. To na nim wykonujemy większość czynności i to, co widzimy przed oczami, gdy się relaksujemy lub po prostu mija nam czas. To sprawia, że jest to bardzo ważna decyzja dla każdego, kto chce kupić nowy telefon z dużym ekranem. 

Pierwszą rzeczą, na którą chcesz spojrzeć, jest współczynnik screen-to-body ratio, który przez niektórych producentów wymieniany jest jako współczynnik proporcji. To dlatego, że telefony, które mają wyższe współczynniki będą miały więcej z przodu telefonu zajęte przez sam ekran, a mniej pokryte przez każdą ramkę lub inne obramowanie. Idealny współczynnik to około 80%, choć w niektórych przypadkach, takich jak z smartfonów, które mają funkcjonować prawie wyłącznie jako urządzenia komunikacyjne, można szukać czegoś nieco niższego.

Kolejną rzeczą, którą możesz wziąć pod uwagę jest rozdzielczość ekranu. Wyższa rozdzielczość oznacza, że na każdy wiersz i każdą kolumnę pikseli przypada więcej pikseli (na wyświetlaczu 1080p są 3 kolumny i 3 wiersze), co oznacza, że tekst i obrazy będą wyświetlane znacznie ostrzej niż w przypadku ekranu o niższej rozdzielczości. Należy jednak pamiętać, że nie ma to nic wspólnego z fizycznym rozmiarem ekranu – smartfon z ekranem 1080p może być mniejszy. Więcej na temat technologii na stronie https://supertechnology.pl/ .