Czy warto wybrać szkło hartowane na telefon?

Szkło hartowane to rodzaj szkła ochronnego, które jest często używane do zastąpienia plastiku z przodu smartfonów. Jest ono wykonane w procesie chemicznym, który wzmacnia szkło i sprawia, że jest ono bardziej odporne na zarysowania i pęknięcia niż zwykłe szkło, a także jest czasami nazywane szkłem wzmocnionym ze względu na jego dodatkową wytrzymałość. Są to obie dobre rzeczy, ale czy warto za nie dodatkowo płacić?

Szkło hartowane wymaga nieco innych procesów produkcyjnych niż zwykłe szkło, więc może kosztować od 1 do 35 dolarów w zależności od tego, gdzie go kupić; najwyższej jakości szkło hartowane może być znacznie droższe niż szkło hartowane niższej jakości, więc jeśli szukasz absolutnie najlepszego, może trzeba zapłacić więcej. Różnica w cenie nie musi odzwierciedlać różnicy w jakości – niektóre szkła hartowane mogą być lepszej jakości niż inne, ale nie ma to nic wspólnego z tym, czy są one hartowane, czy nie.

Jeśli chodzi o to, czy powinieneś wybrać szkło hartowane nad zwykłym szkłem na ekran telefonu, to naprawdę nie ma ku temu powodów. Jeśli martwisz się o koszty związane z wymianą ekranu później w dół linii, wysokiej jakości szkło hartowane może z pewnością pomóc, ponieważ będzie trudniej zarysować lub złamać. Więcej artykułów na temat technologii znajdziesz na stronie https://www.computerable.pl/ .