Na co zwracać uwagę wybierając napęd do bramy dwuskrzydłowej?

Gdy wybieramy napęd do bramy dwuskrzydłowej, to powinniśmy wiedzieć, że o wyborze decydują wszelkie parametry, a do tego nasze kryteria, które są oparte na naszych indywidualnych potrzebach. Zanim postanowimy zakupić dany model napędu, to powinniśmy przeanalizować wszelkie parametry naszej garażowej bramy. Warto także pomyśleć co nieco o funkcjach ewentualnych dodatkowych, którymi powinien dysponować nasz sterujący układ bramą.

Gdy wybieramy napęd do bramy dwuskrzydłowej, to powinniśmy na pewno określić jej ciężar. Chodzi tutaj w zasadzie o masę skrzydeł, które sterowane mają być przy pomocy mechanizmu. Zdobycie wszelkich informacji na temat ciężaru nie powinno być zbyt trudne. Zwykle zapisany jest on w technicznej specyfikacji konkretnej bramy. Możemy zawsze zasięgnąć w temacie tym pomocy bezpośrednio u producenta. Sam ciężar skrzydeł jest ważny o tyle, że to pod niego należy wybrać obrotowy moment silnika napędy.

Napęd do bramy dwuskrzydłowej nie powinien w żadnym wypadku pracować na pełnych obrotach. Zależy pozostawić należy na margines, który wynosi od 20 do 25 procent mocy. W innym razie żywotność siłownika drastycznie zostanie skrócona.

Bardzo ważna jest także szerokość. Moc siłownika jest dobierana względem szerokości jednego ze skrzydeł. W takim przypadku zakupmy siłownik, który jest przeznaczony do skrzydeł o szerokości nieco większej. Może się zdarzyć bowiem, że brama na skutek silnych podmuchów wiatru napotka pewien opór.