Czy mycie dachu jest potrzebne?

Mycie dachu jest częstym zadaniem konserwacyjnym dla właścicieli domów, ale czy naprawdę jest to konieczne? Wszystko zależy od rodzaju dachu, jaki posiadasz. Jeśli mieszkasz na obszarze, na którym występują obfite opady deszczu lub śniegu, Twój dach regularnie się moczy i szybko gromadzi zanieczyszczenia. W przeciwnym razie należy myć powierzchnię tylko wtedy, gdy zauważysz, że rośnie na niej pleśń lub grzyby.

Ale nawet jeśli nie masz wielu problemów z pleśnią i grzybami, nadal powinieneś rozważyć mycie dachu od czasu do czasu, aby pomóc chronić swoją własność przed innymi źródłami szkód. Na przykład, podczas gdy większość ludzi myśli o szkodzie wodnej jako spowodowanej przez przecieki, deszcz i śnieg mogą również powodować erozję struktury dachu. Gdy tak się stanie, struktura może stać się na tyle słaba, że może zostać uszkodzona przez silne wiatry. Dobrym sposobem na zapobiegnięcie temu problemowi jest regularne mycie dachu, aby jego powierzchnia była gładka i śliska – w ten sposób woda łatwiej spływa, nie pozostawiając nic, co mogłoby naruszyć strukturę.

Ale co z kosztami? Większość wykonawców pokryć dachowych zaleca mycie dachu co najmniej raz na kilka lat, ale ponieważ zyskują na tej decyzji, ich opinia może nie być całkowicie bezstronna! Najlepiej będzie, jeśli skonsultujesz się z kilkoma doświadczonymi osobami i sam zdecydujesz, jak często to robić. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://budowaidom.pl/ .