Jak stworzyć jesienny klimat w mieszkaniu?

Najlepszym sposobem na wprowadzenie jesiennej atmosfery jest wypełnienie pokoju ciepłymi kolorami, które kojarzą się z jesiennymi liśćmi, takimi jak czerwień, brąz i żółć.

W każdej porze roku nasz umysł automatycznie kojarzy pewne emocje z kolorami. Dla jesiennego czasu, jesteśmy sprawnie przywoływać uczucia wygoda i relaks, jak siedzenie w przed kominkiem zawijający up w kocu lub zauważać zmiany w pogodzie gdy okno są otwarte.

Najczęstsze kolory dla tej pory roku to ciemny brąz, spalony pomarańcz i czerwień. Czerwień jest szczególnie popularna ze względu na jej moc energetyzowania ciała i umysłu. Brązowy to kolor ziemi i gleby, więc daje nam poczucie świeżości. Żółty to tak naprawdę jasny odcień pomarańczy – daje nam wrażenie ciepła i szczęścia, które wita nas z powrotem po mroźnych zimowych dniach.

Aby stworzyć atmosferę przytulności powinieneś wykorzystać te kolory w aranżacji wnętrz – mogą być z nich wykonane zasłony, dywany, chodniki, obrusy na stolik kawowy, a nawet talerze. Dodaj kilka poduszek z jasnymi dekoracyjnymi wzorami do swojej kanapy lub fotela, aby dodać więcej życia do pokoju. Wybierz różne wzory, które będą pasowały do Twojego wystroju wnętrza. Więcej na ich temat znajdziesz na stronie https://domzobrazka.pl/ .