Kolorowe fotele w salonie – czy warto?

Jeśli chodzi o meble, wiele osób w społeczności projektantów jest ogólnie zdania, że mniej znaczy więcej. We wcześniejszym poście mówiliśmy o tym, jak znajomość swojego stylu może pomóc Ci upewnić się, że ogólna estetyka Twojego domu pozostaje spójna i konsekwentna. Jednocześnie warto zauważyć, że nie oznacza to, że każdy element musi być neutralny lub nudny. 

Jednym ze sposobów na wprowadzenie nieco więcej życia do wnętrza są kolorowe meble i akcesoria. Chociaż nie są one dla wszystkich, mogą zdecydowanie pracować w domu, gdy są używane oszczędnie i celowo, zwłaszcza jeśli masz już ogólny schemat kolorów w umyśle. Sztuką jest wiedzieć, jak i kiedy ich używać, aby uzyskać maksymalny efekt bez odciągania uwagi od innych elementów przestrzeni.

Aby zacząć, oto lista kilku rzeczy, które powinieneś rozważyć, myśląc o użyciu kolorowych mebli:

-Czy pokój ma jakieś inne podstawowe źródła koloru? Jeśli tak, to czy ten nowy kawałek wydaje się nie na miejscu? Czy dodaje coś lub odbiera to, co już tam jest?

Dodanie koloru do neutralnej przestrzeni może ją ożywić, ale tylko wtedy, gdy jest to zrobione poprawnie, podczas gdy umieszczenie jasnej sofy na tle ściany pomalowanej na inny odcień natychmiast sprawi, że poczuje się ona zimna i nie będzie przyciągać uwagi. Więcej domowych porad znajdziesz na stronie https://domup.pl/ .