Jak wybrać dobrej jakości pędzle do makijażu?

Powszechne jest błędne przekonanie, że aby uzyskać dobrą jakość, trzeba wydać dużo pieniędzy na pędzle do makijażu. Czasami jest wręcz przeciwnie: najlepsze pędzle nie muszą być drogie. Istnieją różne czynniki, które wpływają na jakość pędzli do makijażu. 

Pierwszym z nich jest sposób ich wykonania. Istnieją dwa rodzaje pędzli: ręcznie robione i produkowane maszynowo. Choć pędzle ręcznie robione są zazwyczaj droższe, są też trwalsze i pozwalają na równomierne i skuteczne nałożenie makijażu. Z kolei pędzle wykonane maszynowo mogą być tańsze, ale mają tendencję do utraty kształtu po kilku miesiącach użytkowania. Wśród pędzli ręcznie robionych, te wykonane z naturalnego włosia mają tendencję do dłuższej trwałości niż syntetyczne.

Aby sprawdzić, czy twój pędzel jest wykonany z naturalnego czy syntetycznego włosia, spójrz na jego końcówkę: jeśli ma proste włosie, które zwęża się ku końcowi i jest miękkie w dotyku, to jest wykonane z naturalnego włosia; w przeciwnym razie jest syntetyczne. Jeśli chodzi o pędzle wykonane maszynowo, to czasami mają one włosie o różnej długości, aby nie stracić szybko swojego kształtu. Dobry pędzel powinien mieć pełną główkę włosia (w przeciwieństwie do tych z cienkimi końcówkami), a jego włosie powinno być twarde, ale na tyle elastyczne, by nie łamać się podczas mieszania. Więcej artykułów na temat makijażu znajdziesz na stronie https://diysy.pl/ .